Posezení z kanystrů a vany

Pro vaši inspiraci postupně odhalíme postupy k zajímavým výrobkům z workshopů RECY věci. Příští léto se už budete moci usadit ve vaně a kávu servírovat na kanystrech...

Balakryl RECY VĚCI
Posezení z kanystrů a vany

Pavlína Janků si vybrala k recyklaci vše kovové, co na sběrném dvoře ulovila: staré kanystry, kovové mísy a lavory, servírovací tác a sedací vanu. Pohodlné posezení v tom viděla zpočátku jen ona!

 

Naštěstí se v brněnské veřejné dílně Hobbylab rozhodně nebála brusky ani flexy. Nejprve vše zbavila rzi a starých nesoudržných nátěrů. Brousila, až jiskry odlétaly – na konci této práce vypadala jak rezavý maskot. 

 

S malou pomocí ekodesignéra Mariana Lacka nařezala nádoby do požadovaných tvarů. Nádoby svařila a snýtovala, což už vyžaduje určitou zkušenost, aby spoje dobře držely a sestava se nerozsypala. 

Pro finální úpravu povrchu si vybrala matnou krycí barvu Balakryl Uni. Originální tyrkysový odstín si na místě namíchala sama z bílé, modré a zelené. Kanystry ponechala v jejich původní autentické podobě. Do vany vložila měkoučký sedák a stolek doladil nalezený a do velikosti tácu upravený kus skla.

Odvážný nápad a perfektní zpracování se vyplatilo: posezení se umístilo na skvělém 3. stupínku v soutěži Balakryl RECY věci.

Netroufáte si na výrobu podobného kousku? 

Tak si tento originál vydražte! 
Podpoříte tak navíc ekologické vzdělávání dětí - zjistěte více ZDE.

Vloženo od
Tags: RECY věci

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.