DOMEČEK PRO PANENKY a stylové vybavení

Milovníky minimalismu Nikol naučí, jak vyrobit domeček pro panenky z plastové přepravky + modely vybavení interiéru.

Balakryl RECY VĚCI
DOMEČEK PRO PANENKY a stylové vybavení

Nikola Finkeová, vyznavačka minimalismu a upcyclingu

Vášeň pro upcycling se u ní zrodila na střední sklářské škole, kde zachraňovala a dávala nový život vyhozeným skleněným komponentům. Dnes je upcycling, jako jedno ze stěžejních témat, součástí její práce v ekologické reklamní agentuře Green Cat, kde se věnuje produkci. Ve volném čase se vytváří upcyclingové interiérové doplňky nebo renovuje starý nábytek, zatížená je na židle a vázy.
Vyzkoušela si práci v interiérovém designu, designérky v tištěných médiích i v mezinárodní firmě produkující luxusní designové sklo, každá zkušenost jí posunula dál a utvrdila jí v tom, čemu jí dává smysl se věnovat.
Největší motivací pro ní je to, že vytvořené věci zpříjemní naše každodenní rituály a prostor, v kterém žijeme. Na spoustu věcí má hezké vzpomínky z procesu tvorby a díky tomu k nim má daleko osobnější vztah, než kdyby si je koupila.

Oslovuje Vás také jednoduchý design a upcykling materiálů?
Vytvořte si s Nikol domeček z přepravky a stylově ho vybavte.

Budete potřebovat: plastová bedýnka, ústřižky textilií, umělý mech, papírové tapety, zbytky prken, barva Balakryl, které splňují normy EN 71 pro použití na dětském nábytku a hračkách, kolečka
Nářadí: tavná pistole, řezák, vrtačka, modelářská frézka, lepidlo, štětce

Před zahájením práce si pečlivě nakresete podobu výrobku a dobře si promyslete postup, zvláště pokud pracujete s odpadem, kdy je každý nalezený kus originál.

Pomocí modelářské frézky zarovnáte dno budoucího domečku, abyste do dna mohli dobře vložit dřevěnou desku s kolečky.

Na dno přepravky nejprve dejte dřevěnou výztuž a pomocí AKU vrtačky a vrutů připevněte do výztuže kolečka. Kolečka zakoupíte v běžných hobby e-shopech či obchodech.

První patro domečku tvoří smrková deska. Tu natřete buď stylově čistou bílou nebo barevně dle svojí chuti. Rozhodně ale použijte Balakryl, tak máte jistotu, že je to barva pro děti zcela bezpečná, jelikož splňuje velice přísné normy na obsah škodlivých látek.

Připevňování dřevěné podlahy mezipatra
Po umístění desky do poloviny výšky budoucího domečku, si tenkým vrtákem předvrtejte otvory skrz plastovou mřížku bedýnky a následně vruty připevňuje budoucí podlahu na své místo.

I na dno bedýnky dejte smrkové prkno. Tuto podlahu zútulněte příjemným kobercem. Zvolte jakoukoliv zbytkovou látku a dřevěnou desku ji připevněnte tavným lepidlem.

Z nejrůznějších kousků materiálů vyrobte úžasné modely interiérových mini doplňků: kokedamu ze zbytků umělého mechu anebo japonský paraván z balzového dřeva a kousku papírové tapety.

Konečný produkt s naaranžovanými modely nábytku a doplňky

Tip pro třetí život: Až děti vyrostou a domeček se omrzí, kompozit vám posluží jako praktický noční či odkládací stolek.

Vloženo od
Tags: Inspirace

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.